Здоровий спосіб життя

Вимоги громадської гігієни мають важливе завдання - максимально сприяти зміцненню здоров'я тих хто займається фізичною культурою і спортом, поліпшення їх фізичного розвитку. У цих цілях здійснюється гігієнічний контроль способом будівництва та експлуатацією спортивних споруд, за станом стадіонів, залів, басейнів та ін.

Основні вимоги гігієни  до спортивних споруд, до спортивного інвентарю загального користування, до одягу і взуття для занять різноманітними  видами спорту слід знати всім фізкультурникам і спортсменам, щоб підтримувати гігієнічний стан місць занять та навколишнього середовища на необхідному рівні.

Гігієнічна оцінка місць занять включає в себе насамперед характеристику повітряного середовища: температура повітря, вологість, хімічний склад, кількість пилу і мікроорганізмів в ньому. Потім характеризуються освітлення місць занять, вентиляція, опалення, а в плавальних басейнах, крім того, якість води. Спеціальним гігієнічним вимогам повинні відповідати облаштування місць занять, інвентар спортсменів, одяг і взуття тих хто займається.

Норми температури  у спортивних спорудах (зал, тир та ін.) становлять +14 ... +18 градусів ; в допоміжних приміщеннях (роздягальнях , душових , масажних кабінетах та ін) - від +22 до + 25, а в приміщенні плавального басейну - на 1 -2 градуси вище температури води у ванні. При цьому необхідно строго дотримуватися правил запобігання перегрівання та обмороження, підтримувати нормальну температуру тіла, використовуючи відповідні взуття та одяг, застосовуючи інтенсивне фізичне навантаження.

Охолоджуюча здатність повітря знаходиться в прямій залежності від швидкості його руху. Це важливо враховувати при заняттях плаванням і зимовими видами спорту, так як при вітрі збільшується можливість переохолодження та небезпека обмороження. Руху повітря зі швидкістю від 1 до 4 м/с впливає на організм сприятливо: при такій швидкості вітру в жарку погоду поліпшуються умови тепловіддачі, підвищується самопочуття займаються.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

 

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.