Здоровий спосіб життя

Гімнастика. Оздоровче, загальнорозвиваюче і професійно-прикладне значення гімнастики суть якої полягає в тому, що цими вправами виховуються такі фізичні якості, як м'язова сила, гнучкість, спритність та багато інших; формуються естетично привабливі та красиві форми тіла, навички вміння володіти своїм тілом та орієнтуватися  у просторі, зберігати і відновлювати рівновагу при різній опорі, удосконалюється точність руху частинами тіла; виховуються певні морально-вольові якості - сміливість, самоконтроль, рішучість, психологічна стійкість.

Всі ці якості і властивості професійно необхідні в таких професіях, як космонавт, десантник, льотчик цивільної та військової авіації, монтажник-висотник, будівельник, пожежник, водолаз, водій наземного транспорту, цирковий артист.

Педагогу будь-якого профілю треба знати вправи гімнастики, вміти грамотно їх виконувати і вміти навчити цього своїх учнів, вміти провести фізкультурну паузу в класі і зняти в учнів накопичену втому. Медичним працівникам знання цих вправ потрібно знати для того, щоб при необхідності зуміти провести сеанс лікувальної фізкультури, навчити видужуючих правильно застосовувати рухи для свого лікування . Програмістам гімнастичні вправи допоможуть уникнути негативних явищ, пов'язаних з малорухливим характером роботи. На основі гімнастичних вправ складаються цілі комплекси вправ для ранкової гімнастики, фізкультурної паузи, розминки на тренувальних заняттях, виробничої гімнастики.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.