Здоровий спосіб життя

Зверніть увагу, що в даному описі умов праці фахівців - є спільні риси, елементи подібності. Насамперед, в центрі уваги у всіх випадках - працююча людина. Своїми перетворюючими зусиллями людина впливає (прямо або побічно, через інструмент) на предмети праці. При цьому людина відчуває (долає) протидію предметам праці, піддається впливам навколишнього середовища.

Зрештою результативність його праці, або продуктивність, вирішальним чином залежить від ефективності перетворюють впливів на предмети праці, стійкості до негативних впливів навколишнього середовища. І тут на перше місце, за інших рівних умов, виступають фізичні якості і нервово-психічні властивості людини. Ось чому всі наведені приклади закінчуються переліком рекомендованих засобів, за допомогою яких можна підвищити свої потенційні можливості, в нашому випадку - фізичні.

Праця енергобудівників вимагає від працюючих досить високого рівня підготовки, як фізичної, так і психічної. Для добре виконаної роботи їм потрібні витривалість (загальна і силова), сила, спритність, координація рухів, злагоджена рухова реакція, стійкість вестибулярного апарату, сміливість, стійкість до різних метеорологічним умовам, рішучість. Їм потрібні також досвід роботи на висотах, пересування по маленьких площам для опори, перенесення важких вантажів, підстраховки і самострахування. Відсутність цих якостей і навичок може привести до невиконання або неякісного виконання виробничих завдань, стати причиною травматизму. Устновлено, що 77 % усіх випадків травмування в даній галузі більшою мірою напряму пов'язано з слабкою фізичною підготовленістю, відсутністю або слабо розвинутих навичок робіт на висоті. Багаторічна практика показали, що для досягнення високого резулдьтату та рівня професійної діяльності енергобудівників (як і працівників багатьох інших будівельних спеціальностей) найкорисніші заняття альпінізмом, скелелазінням, різними видами єдиноборства, гімнастикою, спортивними іграми, важкою атлетикою. Розвиток цих видів спорту серед учнів та енергобудівників дає найбільший професійно- прикладної ефект.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.