Здоровий спосіб життя

Для характеристики різних видів праці найчастіше використовуються поняття його фізичної тяжкості і нервово-психічної напруженості. При цьому під фізичною тяжкістю праці розуміють сумарний обсяг фізичних зусиль за час роботи. Нервово-психічною напруженістю праці називають ступінь емоційного навантаження при виконанні роботи.

Залежно від важкості праці і його нервово-психічної напруженості працю діляють на фізичну і розумову, а різні поєднання цих двох основних видів праці дозволяють виділити третій вид - змішаної праці.

Прикладами переважно фізичної праці є професії гірників, сталеварів та інших, трудові дії яких пов'язані зі значними м'язовими зусиллями. До переважно фізичної праці відноситься також спортивна діяльність в переважному числі видів спорту, особливо в легкій атлетиці, велоперегонах, важкій атлетиці, лижному спорті та інших.

Прикладами переважно розумової праці є професії програмістів, учених, творчих працівників та інших, виробнича діяльність яких дозволяє повністю або частково виключити компонент фізичної праці.

Змішані види праці (у сучасному виробництві таких переважна більшість) дають до організму людини різні вимоги залежно від переважання компонентів фізичної тяжкості або нервово-психічної напруженості. До змішаних видів праці відноситься переважно і праця фахівців середньої ланки - випускників середніх спеціальних навчальних закладів.

 

 Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.