Здоровий спосіб життя

Куріння, алкоголь, наркотики - неприпустимі при заняттях фізичною культурою і спортом.

У тютюновому димі  містяться  шкідливі хімічні речовини, що сприяють хворобам  нервової системи, органам травлення, дихальної системи. Нікотин послаблює пам'ять, погіршує продуктивність дихальної та серцево-судинної  систем, працездатність людини.

Коли людина молода нікотином  швидше отруює її. Звідси неуважність і нервозність, відставання від товаришів у навчанні та спорті, передчасна зупинка у фізичному розвитку.

Алкоголь шкідливо діє насамперед на нервову систему. У пяного зменшуються  такі фізичні якості як, сила, швидкість, витривалість, координація рухів. Якщо алкоголь вживати часто порушується терморегуляція в організмі, розвиваються важкі незворотні захворювання. Шкідливо впливає алкоголь на потомство: у питущих часто народжуються неповноцінні діти, Ще більш шкідливий самогон, в якому багато сивушних масел, що діють на організм людини руйнівно.

Вживання наркотиків призводить до виснаження нервової системи людини, прискорює старіння клітин і тканин. Звикання до наркотичних засобів відбувається дуже швидко. Без накркотиків наркоман ( людина, що звикла до вживання наркотиків) відчуває фізичну слабкість, смуток, безсоння, в голові непереборне бажання знайти і прийняти  чергову дозу наркотику. Не може  контролювати свою поведінку, ці люди здатні робити самі несподівані вчинки, а часто - і злочини.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

 

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.