Здоровий спосіб життя

Під лікувальною фізкультурою (ЛФК) прийнято розуміти використання засобів фізичної культури для прискореного і повного одужання людини.

Лікувальна фізична культура - відносно нова область сучасної медицини. Своє наукове обгрунтування вона отримала порівняно недавно, в основному завдяки працям українських учених. Однак молода наука не говорить про те, що про цілющий вплив рухів не було відомо раніше.

Рухи, фізичні вправи застосовувалися в лікувальних цілях ще в 2-3 тисячоліття до н.е. в стародавній народній медицині арабських країн, Греції, Індії, Китаю. У Давній Греції сформувалася навіть так звана медична гімнастика. Її розвиток тісно пов'язаний з ім'ям «батька медицини» Гіпократа (460 - 375 рр. до н . е.).

Увібравши в себе все краще, що було накопичено попередніми поколіннями вітчизняних і зарубіжних вчених, радянська медицина з перших років свого існування активно сприяла розвитку лікувальної фізичної культури в країні.

Особливу роль зіграла лікувальна фізична культура під час Великої Вітчизняної війни, як один з методів відновлення боєздатності поранених воїнів. Цьому сприяли накопичені знання та досвід застосування лікувальної фізичної культури при лікуванні травм в умовах мирного часу. За допомогою цілеспрямованого застосування фізичних вправ багатьом пораненим воїнам була повернута здатність продуктивно трудиться в народному господарстві, тисячі бійців були повернуті в боєздатну дію.

В даний час лікувальна фізична культура широко використовується, як засіб відновлення функцій, втрачених після травм і захворювань.

Чим же пояснюється позитивний вплив фізичних вправ на ослаблений організм хворої чи видужуючої людини? Це питання цікавило лікарів з часів Гіпократа. Вже тоді активні рухи розглядалися, як спосіб стимуляції фізіологічних процесів. Це положення залишається вірним і в наш час. Стимулюючий вплив фізичних вправ, як на здорового, так і на хвору людину відбувається через центральну нервову систему, яка мобілізує весь організм на відновлення пошкоджених тканин і втрачених функцій.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.