Здоровий спосіб життя

Забій - пошкодження тканин і судин без порушення цілістності шкірних покривів. Удари супровождаются сильними болями, опухлістю, синцем і болючим рухом в найближчому суглобі. Перша допомога при забоях полягає в накладенні чогось холодного (наприклад, змоченою холодною водою тканини), давлячої пов'язки, підніманні травмованої кінцівки.

Все це попереджає зайву набряклість забитих тканин. Забезпечивши спокій травмованого місця, постраждалого негайно доставляють до лікаря. Приблизно через добу (не можна раніше!) застосовують теплі ванночки, або компреси, поверхневий легкий масаж, рухи з малою амплітудою. Найбільш небезпечні удари голови, хребта, грудної клеки, таза, органів черевної порожнини. Допомога в цих випадках - неодмінний спокій, термінова доставка в найближчий медпункт.

Розтягування і розриви звязок у спортсменів зустрічаються досить часто. Їх причиною являються різкі рухи з порушенням природної амплітуди і напрвления. Розтягування і розриви звязок супроводжувалось гострим болем, швидким розвитком набряклості, порушенням руху в суглобі. Перша допомога, як і при ударах: спокій, холод, пов"язка що давить, доставка потерпілого до лікаря.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.