Здоровий спосіб життя

 

Показники сили м'язів, динаміка спортивних результатів - це є ознаки правильного тренувального процесу. Зниження сили груп м'язів, припинення зростання досягнень, а тим більше їх зниження пов'язані з порушенням тренувального режиму,або загального режиму.

На спортивні результати негативно впливають недосипання, неправильне  харчування, незаплановані фізичні навантаження, виступи на змаганнях без достатньої підготовки, тренування у стані хвороби, шкідливі звички. Всі ці моменти можуть звести нанівець місяці, а то і роки напружених тренувальних занять.

Для самоконтролю  рівня фізичної підготовленості кожного фізкультурника і спортсмена бажано використовувати спортивне тестування, яке найбільш повно характеризує обраний вид спорту. Наприклад, для баскетболіста - вистрибування вгору. Систематично повторюючи цю вправу, по динаміці результатів судять про ефективність тренувального процесу, про правильність вибору засобів самотренування.

У щоденнику самоконтролю необхідно коротко записувати зміст тренувального заняття і пов'язані з цим незвичайні відчуття, наприклад больові відчуття в м'язах, в лівому або правому підребер'ях, в області серця. Ці відчуття не можна залишати без уваги, слід порадитися з лікарем, тренером. Це допоможе при самоаналізі уникнути помилкових оцінок.

Щоденник самоконтролю треба періодично показувати лікарю і тренеру, викладачеві фізичного виховання, враховуючи їх зауваження.

Корисно виділити кілька сторінок щоденника самоконтролю для ведення багаторічних спостережень за динамікою фізичного розвитку і фізичної підготовленості. Наочна і практична графічна форма реєстрації таких спостережень також не буде зайвою. Слідкуючи за темпами розвитку своїх показників усіх фізичних якостей спортсмена Ви легко зможете зрозуміти, де ви робите помилку, швидко її виправити і продовжувати правильно розвиватись! Це полегшить Вам порозумітись зі спортом і більш глибоко зануритись в нього!

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.