Здоровий спосіб життя

Для вдосконалення функцій свого організму фізкультурники і спортсмени свідомо ускладнюють умови діяльності, наприклад, багаторазово піднімають тяжкості, пробігають великі відстані, виконують вправи з елементами ризику.

Однак, ускладнюючи умови діяльності, не слід поступати нерозважливо, потрібно дотримуватися науково обгрунтованих фізичних навантажень, закріплених в гігієнічних правилах і рекомендаціях для занять фізичною культурою і спортом. Їх треба дотримуватися в навчально-тренувальній роботі, відповідно до них організовувати самостійні домашні заняття фізичними вправами.

Які ж вимоги виносяться до особистої гігієни фізкультурника і спортсмена? Основу особистої гігієни становлять вимоги, спрямовані на зміцнення і покращення здоров'я людини  для трудової діяльності або в побуті. Багато з цих правил людина засвоює з дитинства: одягатися з урахуванням погоди, чистити зуби  і т д. Інші правила і норми гігієни, такі, як режим дня, раціональне чергування праці і відпочинку, догляд за шкірою і тілом, нормальний сон, харчування, вимога до одягу і взуття та інші, пізнаються людиною  уже в процесі навчання і виховання протягом усього життя. І чим раніше він ці корисні поради засвоює, чим наполегливіше за ними слідкує, тим більш досконалим буває його розвиток, життя стає більш повноцінним і цікавим, творча діяльність - більш тривалою і насиченою.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.