Здоровий спосіб життя

Теорія управління фізичної культури, як і люба інша наукова дисципліна, оперує властивими їй специфічними поняттями. Виявлення суті в характеристиці основних понять науки управління фізичної культури і спортом відіграє  дуже важливу роль саме  у формуванні, вивченні та практичному застосуванні теорії управління.

Система - одне з ключових загальнонаукових понять, широко використовуються в сучасній теорії управління суспільством, включаючи управління фізичної культури і спорту. В.Г.Афанасьев визначає систему «як сукупність об'єктів, взаємовідношення  яких обумовлює наявність нових інтегративних якостей»

Соціальне управління завжди виступає, як діалектична єдність щонайменше двох підсистем: керованої, яку зазвичай називають об'єктом управління, і керуючої- суб'єктом управління. При цьому об'єкт визначає суб'єкт управління, його складність і функціональне призначення.

Фізкультурний рух - це добровільне заняття населення спортом, основане на фізкультурно-спортивних інтересах, що проводиться в організованих формах і самостійно, участь у масових фізкультурно-спортивних заходах, а також у громадській фізкультурній роботі.

Поняття «фізична досконалість» - характеризує кінцеву ціль у функціонуванні цілої галузі фізичної культури і спорту.

Організація - поняття, що використовується в соціальному управлінні для характеристики однієї з його основних функцій. Поняття «управління » і «організація » співвідноситься, як загальне і приватне. Перше з цих понять ширше і включає в себе організацію.

Організаційна структура управління фізичної культури і спортом - найважливіша організаційна характеристика фізичної культури, як соціальної галузі. Організаційна структура характеризує всю сукупність державних органів і різних громадських організацій, що  здійснюють фізичне виховання, фізкультурно - оздоровчу та спортивну роботу.

Установа фізичної культури - державна чи громадська організація, що складається з певного штату фахівців фізичної культури та спорту та адміністрації, що здійснює фізичне виховання, спортивну або фізкультурно-оздоровчу роботу.

Колектив фізкультури - це самодіяльна громадська організація трудового колективу підприємства, учнів навчального закладу чи установи.

 

Джерело: Издательство «фізкультура и спорт»  1987 год.

 

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.