Здоровий спосіб життя

 Спортивне тренування - багаторічний і круглорічний процес. Багаторічний план тренування створює загальну картину, визначає головну мету, завдання та основні засоби тренування. Для кожного року, крім того, визначається конкретна мета, поетапно планується зростання спортивних результатів.

Тренувальний процес складається з повторюваних відрізків часу - циклів. Залежно від виду спорту розрізняють: великі (багаторічні, річні), середні (сезонні, місячні, змагальні) і малі (тижневі) цикли.

Тижневий цикл спортивного тренування полягає в деталізації місячного плану, складанні тижневих планів занять.

Процес планування спортивного тренування завершується складанням плану-конспекту на одне тренувальне заняття. Всі навчально-тренувальні і самостійні тренувальні заняття мають подібну структуру і складаються з трьох частин: підготовчої, основної та заключної.

Підготовча частина навчально-тренувального заняття (розминка) має на меті розігріти організм, підготувати опорно-руховий апарат і внутрішні органи до майбутньої роботи. Звичайно ця частина ділиться на загальну і спеціальну розминку. Загальна розминка підвищує працездатність організму; спеціальна розминка готує спортсмена до виконання основних тренувальних або змагальних вправ.

Основна частина заняття відводиться для вивчення та вдосконалення нових рухів, для роботи над вихованням фізичних якостей спортсмена. Зміст цієї частини заняття залежить від періоду тренування, підготовленості спортсмена та інших умов.

Заключна частина навчально-тренувального заняття або самотренування використовується для перемикання від роботи до відпочинку і повинна створювати найкращі умови для прискореного протікання відновних процесів.

Методично правильно сплановане заняття дозволяє забезпечити плавне наростання фізичного навантаження від початку заняття до його середини, а також плавно знизити навантаження до його закінчення. Така фізіологічна крива є найкращою реакцією організму на будь-яке навантаження.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.