Здоровий спосіб життя

Найкраща готовність спортсмена до високих досягнень називається спортивною формою. Це свого роду сплав, єдність усіх сторін готовності - фізичної, технічної, тактичної, морально-вольової. Вона являє собою стан організму, який дозволяє спортсменові повністю проявити фізичні і духовні здібності в потрібний момент змагальної діяльності. Кращим показником спортивної форми є спортивний результат.

Вважають, що спортсмен знаходиться в хорошій спортивній формі, якщо показаний ним результат перевищує його особистий рекорд або близький до нього.

Процес розвитку спортивної форми має фазовий характер і протікає в порядку послідовної зміни трьох фаз: придбання, збереження та тимчасової втрати стану спортивної форми. Фазовість розвитку спортивної форми служить підставою для періодизації тренувального процесу. Відповідно цим фазам в тренувальному процесі планують в три періоди: підготовчий, змагальний і перехідний.

Спортсмен не може постійно перебувати в стані спортивної форми. Після значних фізичних навантажень організму необхідний відпочинок. Планування тренування за періодами і є процес управління спортивною формою: суть його полягає в тому, щоб раціонально чергувати роботу і відпочинок.

Для досягнення спортсменом стану спортивної форми велике значення має правильний вибір засобів і методів тренування, а також умови побуту, харчування, раціональний режим дня. Але цього мало. Ефективність тренувального процесу багато в чому залежить від правильного застосування тренувальних засобів і методів, від дотримання спеціальних правил, так званих принципів спортивного тренування, до яких відносяться: єдність загальної та спеціальної підготовки, безперервність тренувального процесу, поступовість збільшення навантажень і необхідність максимальних навантажень, хвилеподібність їх динаміки, циклічність, індивідуалізація застосовуваних засобів і методів тренування.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.