Здоровий спосіб життя

Інтервальний метод відрізняється від повторного тим, що ті ж самі навантаження виконуються з жорстко заданими інтервалами відпочинку, які в міру зростання тренованості скорочуються (наприклад, 3 x 600 м через 6 хв відпочинку). Інтервальний метод застосовується в основному для виховання витривалості, як загальної, так і спеціальної.

Ігровий метод дозволяє удосконалювати такі якості і здібності спортсмена, як спритність, швидкість, винахідливість, самостійність, ініціативність та інші. Висока ефективність методу пояснюється тим позитивним емоційним фоном, яким супроводжується в іграх.

Змагальний метод - це виконання вправ в умовах, близьких до змагань. Він застосовується для виховання морально-вольових, фізичних якостей спортсмена, для тактичної підготовки до майбутніх змагань.

Круговий метод. Його назва походить від того, що початкові місця, де виконувалися вправи, розташовувалися по замкнутому колу. Суть методу в серійному виконанні знайомих, технічно не складних вправ, підібраних і об'єднаних в комплекс за певною схемою. Для кожного виду вправ встановлюється (визначається) місце, яке називається «станцією». Таких станцій звичайно 8-10 . На кожній з них спортсмен виконує одну з вправ - присідання, підтягування, віджимання в упорі, нахили, стрибки. І так може бути пройдено кілька кіл.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.