Здоровий спосіб життя

Для виховання фізичних якостей використовуються різні методи: рівномірний, перемінний, повторний, інтервальний, ігровий, змагальний, круговий.

Рівномірний метод характеризується відносно постійною інтенсивністю тренувальної роботи.

У практиці застосовуються два його варіанти, наприклад: робота граничної інтенсивності на змагальній дистанції (припустимо, біг на 1500 м) і довга безперервна робота помірної інтенсивності, виконана цим бігуном на довшій дистанції (наприклад, 8000 м). Перший варіант застосовується для виховання спеціальної витривалості, другий - для виховання загальної витривалості.

Змінний метод характеризується безперервною роботою з перемінною інтенсивністю. Різні співвідношення інтенсивної і помірною роботи і складають суть методу. З варіантів цього методу найбільш відомий «фартлек» (гра швидкостей), коли біг виконується з різною швидкістю і чергується з різними прижковими або імітаційними вправами.

Повторний метод характеризується повторенням одних і тих же вправ з інтервалами для відпочинку, під час яких відбувається досить повне відновлення працездатності. Число повторень і тривалість виконання вправ можуть бути найрізноманітнішими, наприклад в бігу: 3 x 600 м, 8x60 м (це означає, що бігун пробіг три рази по 600 м, вісім разів по 60 м): Залежно від завдань тренувального процесу, періоду тренованості і готовності спортсмена визначається швидкість, з якою повинні долатися ці відрізки. Наприклад, повторна робота на коротких відрізках найчастіше спрямована на виховання швидкісно-силових якостей, тому застосовується біг з граничною або біляграничною швидкістю.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.