Здоровий спосіб життя

Сила - здатність людини долати зовнішній опір або протидіяти йому за рахунок м'язових зусиль. Засобами виховання сили є вправи, при виконанні яких долається опір різних обтяжень (штанга, гирі, гантелі  та інше), пружних предметів (гумовий джгут, еспандер), маси власного тіла (підтягування, присідання), маси партнера та інше.

Методами виховання сили є: метод максимальних зусиль (виконання вправ з обтяженнями і багаторазовим повторенням «до повного виснаження»); метод динамічних зусиль (виконання вправ з обтяженнями різної маси, піднімання їх з великою швидкістю).

Швидкість - здатність людини виконувати рухи в мінімально короткий термін. Засобами виховання швидкості будуть такі рухи, які можна виконати з максимальною швидкістю. Застосовуються прості по координації вправи, але їх виконання не повинно бути тривалим. Для виховання швидкості використовують методи: затруднених умов (обтяження); полегшених умов (лідирування, біг по схилу, метання полегшених снарядів); виконання вправ при емоційно насичених умовах (рухливі ігри, спортивні ігри, біг по пересіченій місцевості).

Гнучкість - це здатність виконувати рухи з великою амплітудою. Для виховання гнучкості використовують: активні рухи з поступовим збільшенням амплітуди, наприклад нахил тулуба назад до відмови: махові і пружні рухи - махи ногами, пружні нахили тулуба в сторону; завдання з предметними орієнтирами - змахнути ногою до висячого м'яча; вправи з активною допомогою партнера та інші.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.