Здоровий спосіб життя

Фізичними якостями людини прийнято називати окремі його рухові можливості, такі, як сила, швидкість, витривалість, спритність, гнучкість та інші. Це ті природні задатки до рухів, якими всі люди наділені від народження. Фізичні якості людини зазнають природні зміни в процесі росту і розвитку організму.

Однак ці зміни можна посилити і прискорити цілеспрямованими заняттями фізичною працею, фізичними вправами. У спорті не можна мріяти про успіхи без досить високого рівня виховання цілого комплексу фізичних якостей.

У більшості видів спорту проявляються всі фізичні якості. Але для досягнення успіху в кожному окремому виді необхідно виховати переважно одну або кілька фізичних якостей. Бігуну на короткі дистанції, наприклад, необхідні переважно швидкість і сила, штангістові - сила, акробату - спритність і т. д. В основі вдосконалення фізичних якостей лежить чудова здатність людського організму відповідати на повторні фізичні навантаження перевищенням вихідного рівня своєї працездатності. У результаті постійного подолання тренувальних навантажень в організмі людини відбувається ряд змін, певне зрушення у бік збільшення його фізичних можливостей.

Фізичні якості не виховуються ізольовано: удосконалюючи одне з них, ми обов'язково впливаємо і на інші (так зване перенесення якостей). Це перенесення якостей може бути позитивним і негативним. Силові якості, наприклад, поліпшують результати в швидкісних вправах лише до певної межі. Штангісти рідко можуть виконувати швидкі рухи так само ефективно, як, наприклад, боксери. Тому одностороннє виховання фізичної сили може привести до зниження показників швидкості і витривалості. Ось чому вважається, що основою для досягнення високих результатів у спорті є різностороння фізична підготовка.

Основними засобами виховання фізичних якостей є фізичні вправи. Їх число надзвичайно велике. Відомо декілька класифікацій фізичних вправ за різними ознаками. Одна з таких класифікацій - групування фізичних вправ по тим фізичним якостям, які вони переважно виховують. Відповідно їй виділяють: швидкісно-силові вправи (спринтерський біг, стрибки, метання тощо), вправи на витривалість (біг на середні і довгі дистанції, лижні гонки, плавання), вправи на координацію (акробатика, стрибки у воду, фігурне катання на ковзанах) та інші.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.